Enheten för Företag- och projektfinansiering

Här hittar du kontaktuppgifter till samtliga anställda vid enheten för Företag- och projektfinansiering.

Katarina Molin Chef, enheten för Företag- och projektfinansiering
E-post
katarina.molin@regionvasterbotten.se
Mobil
070-342 72 34
Sara Pejok Strateg jämställdhet
E-post
sara.pejok@regionvasterbotten.se
Mobil
070-597 37 11
Terese Bergbom Strateg projektutveckling
E-post
terese.bergbom@regionvasterbotten.se
Mobil
070-699 57 36
Irina Bergsten Strateg projektutveckling
E-post
irina.bergsten@regionvasterbotten.se
Mobil
070-570 57 92
Riikka Engman Strateg projektutveckling
E-post
riikka.engman@regionvasterbotten.se
Mobil
070-857 57 12
Mikael Johansson Strateg projektutveckling
E-post
mikael.johansson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-217 57 22
Anna-Karin Lönnebo Samordnare projektutveckling
E-post
anna-karin.lonnebo@regionvasterbotten.se
Mobil
070-217 57 32
Lennart Niemelä Strateg projektutveckling
E-post
lennart.niemela@regionvasterbotten.se
Mobil
070-570 57 80
Mats Svensson Strateg projektutveckling
E-post
mats.svensson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-646 89 98
Liv Öberg Strateg projektutveckling (tjänstledig 1 mars - 31 okt 2019)
Tobias Bergström Strateg företagsstöd
E-post
tobias.bergstrom@regionvasterbotten.se
Mobil
070-557 57 31
Adress:
Kommunansvar:
Nordmaling, Bjurholm,
Vännäs & Lycksele
Erik Dahlberg Strateg företagsstöd
E-post
erik.dahlberg@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 09
Adress:
Kommunansvar:
Malå, Norsjö
& Skellefteå
Thomas Jonsson Strateg företagsstöd
E-post
thomas.jonsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-357 57 83
Adress:
Kommunansvar:
Dorotea, Vilhelmina
Storuman & Sorsele
Charlotta Wikman Strateg företagsstöd
E-post
charlotta.wikman@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 83
Adress:
Kommunansvar:
Robertsfors, Umeå,
Vindeln & Åsele
Emma-Lisa Olofsson Strateg företagsstöd (föräldraledig till ca augusti 2019)
E-post
emma-lisa.olofsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 19
Lena Plym Forshell Verksamhetsutvecklare (OBS! Föräldraledig!)
E-post
lena.plym-forshell@regionvasterbotten.se
Mobil
070-274 21 13