Kontakta oss

Strategerna inom företagsstöd handlägger ansökningar som inkommer via www.minansokan.se om investeringar och innovationer från företag med verksamhet och säte i Västerbotten.

Gemensam e-post: foretagsstod@regionvasterbotten.se

 

 

Tobias Gavelin - Föräldraledig 1 juni - 31 augusti Strateg företagsstöd - Bjurholm, Lycksele samt kommersiell service
E-post
tobias.gavelin@regionvasterbotten.se
Telefon
070-557 57 31
Bild på Tobias Gavelin - Föräldraledig 1 juni - 31 augusti
Erik Dahlberg - Föräldraledig 3 juni - 28 augusti Strateg företagsstöd - Malå, Norsjö, Skellefteå
E-post
erik.dahlberg@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 09
Bild på Erik Dahlberg - Föräldraledig 3 juni - 28 augusti
Thomas Jonsson Sem 16-17 jun, 30 jun-1juli, 11juli-10 aug Strateg företagsstöd - Storuman, Sorsele, Vännäs
E-post
thomas.jonsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-357 57 83
Emma-Lisa Olofsson Sem 7-10 juni, 6-27 juli Strateg företagsstöd - Vilhelmina, Dorotea
E-post
emma-lisa.olofsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 19
Bild på Emma-Lisa Olofsson Sem 7-10 juni, 6-27 juli
Linda Wiberg Sem 20 juni - 17 juli Strateg företagsstöd - Åsele, Nordmaling
E-post
linda.wiberg@regionvasterbotten.se
Mobil
070-307 57 08
Bild på Linda Wiberg Sem 20 juni - 17 juli
Charlotta Wikman Sem 26 juni - 8 juli, 18-20 juli, 28 juli-4 aug, Strateg företagsstöd - Robertsfors, Umeå, Vindeln
E-post
charlotta.wikman@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 83