Gå till sidans huvudinnehåll Gå till sidans meny
Kontakt
Lyssna

Projektledare och styrgrupp

lars_eriksson_mindre

Lars Eriksson, Huvudprojektledare med ansvar för delprojekt Samverkan,
070-374 95 54, lars.eriksson@regionvasterbotten.se

thomas_kvist_mindre

Thomas Kvist, Projektledare med ansvar för delprojekt inom E-förvaltning, Data som råvara, Gemensam arkitektur och Systeminventering, 070-3497631, thomas.kvist@regionvasterbotten.se

kaj_backman_mindre

Kaj Backman, Projektledare med ansvar för projekt inom E-förvaltning, eArkiv, 070-6165747, kaj.backman@regionvasterbotten.se

andreas_skog_mindre

Andreas Skog, Projektledare för delprojekt Digitala kompetens och E-lärande, 073-8190863, andreas.skog@regionvasterbotten.se

 


Mats Johansson
, Projektledare för delprojekt Systemförvaltning, mats.johansson@regionvasterbotten.se

 

Julia Landsell, e-tjänsteutvecklare, 070-338 71 10, julia.landsell@skelleftea.se

 

 

 

Emil Hägglund, Ansvarig informatör för projektet, 076-1410505, emil.hagglund@regionvasterbotten.se

Styrgrupp för projektet

Jonas Lundström Region Västerbotten ordförande
Magnus Rudehäll Region Västerbotten
Marie Larsson Skellefteå kommun
Johan Gammelgård Umeå kommun
Jens Danielsson Örnsköldsviks kommun
Karl-Johan Ottosson Vilhelmina kommun
Sara Lewerentz Västerbottens Läns Landsting

 

Uppdaterad 14 november, 2017 kl 14:17 av Andreas Skog