Det här är kulturkonsulenterna

Välkommen att kontakta någon av Region Västerbottens kulturkonsulenter.

Carl-Axel Gyllenram Litteratur- och läsfrämjandekonsulent
E-post
carl-axel.gyllenram@regionvasterbotten.se
Mobil
070 - 258 57 26
Clara West Danskonsulent
E-post
clara.west@norrlandsoperan.se
Mobil
070 - 399 24 55
Marlene Josefsson Konstkonsulent
E-post
marlene.josefsson@skellefteamuseum.se
Mobil
070 - 293 88 07
Fanny Carinasdotter Konstkonsulent
E-post
fanny.carinasdotter@konstframjandet.se
Mobil
070 - 535 14 53
Inger Holmberg Scenkonstkonsulent
E-post
inger.holmberg@riksteatern.se
Mobil
070 - 371 25 85
Johan Lundkvist Filmkonsulent barn och unga. Teknikansvarig
E-post
johan@filmivasterbotten.com
Mobil
070 - 241 34 37
Lill Casslind Filmkonsulent produktion och talangutveckling
E-post
lill@filmivasterbotten.com
Mobil
070 - 688 39 78
Fredric Larsson Verksamhetschef och konsulent, filmvisning
E-post
fredric@filmivasterbotten.com
Mobil
070 - 636 32 86
Kristina Ersviken Länshemslöjdskonsulent, textilslöjd
E-post
kristina.ersviken@hemslojd.org
Mobil
070 - 516 95 91
Felix Wink (60 %) Länshemslöjdskonsulent, hårdslöjd
E-post
felix.wink@hemslojd.org,
Mobil
070 - 276 63 99
Isac Enetjärn (40 %) Länshemslöjdskonsulent, hårdslöjd
E-post
isac.enetjarn@hemslojd.org
Mobil
070 - 516 77 55
Lillemor Skogheden Amatörteaterkonsulent
E-post
lillemor.skogheden@vasterbottensteatern.se
Telefon
0910 - 71 56 06