Fackliga organisationer

Här hittar du kontaktuppgifter till olika fackliga organisationer.

 

Sektion Region Västerbotten

010-442 97 04
region.vasterbotten@kommunal.se

Ordförande Matilda Olofsson
010-442 96 94
matilda.olofsson@kommunal.se

Expedition Lycksele

Lasarettet plan 1
010-442 96 74
lycksele-region.vasterbotten@kommunal.se

Expedition Umeå

Johan Bures väg 13
010-442 96 64
umea-region.vasterbotten@kommunal.se

Expedition Skellefteå

Lasarettsvägen 29 (våning 5,5 i gamla patienthotellet)
010-442 96 80
skelleftea-region.vasterbotten@kommunal.se

Kommunal direkt

010-442 70 00
direkt@kommunal.se

Kommunals webbplats

Mer information hittar du på www.kommunal.se

Ordförande

Annica Simonsson, 070-318 91 38

Ersättare ordförande

Karin Forsén
090-785 37 12
072 705 32 84

Kajsa Hedin
090-785 12 02
073-820 12 02 
kajsa.hedin@regionvasterbotten.se

Magnus Jälmbrant (50%)
090-785 84 79
magnus.jalmbrant@regionvasterbotten.se

 

Västerbottens läns läkareförening

Västerbottens läns läkareförening är en lokalförening i Sveriges läkarförbund

Västerbottens läns läkareförenings webbplats

SYLF Västerbotten

SYLF Västerbotten är den lokala fackliga organisationen för dig som är underläkare i Västerbottens län.

SYLF Västerbottens webbplats

Ordförande

Lars Burström
070-697 69 27

Administratör

AnnMargret Persson
090-785 89 79

 

Vid första kontakt hänvisas till Vårdförbundet Direkt,
Tel 0771-420 420

 

Ordförande
Jenny Olsson
Tel: 090-706418
E-post: jenny.olsson@vardforbundet.se

Vice ordförande
Katarina Nilsson Reian
Tel: 090-706414
E-post: katarina.nilsson.reian@vardforbundet.se

 

Huvudskyddsombud Region Västerbotten

Karin Järback Tel. 090-785 21 70
E-post: karin.jarback@vardforbundet.se

Karin Fahlgren Tel. 073-232 87 32 
E-post: karin.fahlgren@mittvardforbund.se

Katarina Nilsson Reian Tel. 072-580 61 14
E-post: katarina.nilsson.reian@vardforbundet.se

Caroline Lundqvist Tel. 0730-27 99 90
E-post: caroline.lundqvist@mittvardforbund.se

Kristoffer Thylin Tel 0730-45 66 09
E-post: kristoffer.thylin@mittvardforbund.se 

Johanna Nilsson Tel.  0950-394 56
E-post: johanna.nilsson@mittvardforbund.se

 

Chefer/Ledare

Katarina Nilsson Reian Tel. 072-580 61 14
E-post: katarina.nilsson.reian@vardforbundet.se

 

Besöksadresser

Vårdförbundet avdelning Västerbotten, huvudkontor Umeå
Västra Esplanaden 19

Expedition Umeå
Johan Bures väg 13

Expedition Skellefteå
Lasarettsvägen 29 E (våning 5,5 i gamla patienthotellet)

Expedition Lycksele
Hedlundavägen 20

 

Mer information finns på:
https://www.vardforbundet.se/lokala-avdelningar/vasterbotten/
eller på vardforbundet.se