Gå till sidans huvudinnehåll Gå till sidans meny
Kontakt
Lyssna

Medlemsregioner

Nedan hittar du kontaktuppgifter till samtliga av nätverkets medlemsregioner.

Biofuel Region
Magnus Matisons, Projektledare magnus.matisons@biofuelregion.se

Region Dalarna
Monika Jönsson
, Strateg innovation monika.jonsson@regiondalarna.se

Region Halland
Sofia Frising
, Processledare ekologisk hållbarhet, sofia.frising@regionhalland.se

Region Jämtland Härjedalen
Gunnar Fackel, Miljöstrateg, gunnar.fackel@regionjh.se

Regionförbundet i Kalmar län
Antje Schreyer
, Handläggare bioekonomi och EU-frågor antje.schreyer@rfkl.se

Region Norrbotten
Jonas S Larsson
, Näringslivsstrateg jonas.s.larsson@norrbotten.se

Region Skåne
Håkan Samuelsson
, Strateg hakan.samuelsson@skane.se

Region Värmland
Dag Hallén
, Strateg energi & klimat dag.hallen@regionvarmland.se 

Region Västerbotten
Lena Friborg
, Miljö- och energistrateg lena.friborg@regionvasterbotten.se

Region Västernorrland
Olle Bertilsson
, Miljöchef olle.bertilsson@lvn.se

Västra Götalandsregionen
Tomas Österlund
, Miljösekretariatet tomas.osterlund@vgregion.se

Region Örebro län
Päivi Lehtikangas
, Utvecklingsledare paivi.Lehtikangas@regionorebrolan.se

Region Östergötland
Peter Karlsson
, Strateg innovation peter.karlsson@regionostergotland.se

 

 

Uppdaterad 21 augusti, 2018 kl 11:37 av Olivia Collin