Gå till sidans huvudinnehåll Gå till sidans meny
Kontakt
Lyssna

Medlemsregioner

Nedan hittar du kontaktuppgifter till samtliga av nätverkets medlemsregioner.

Biofuel Region
Magnus Matisons, Projektledare magnus.matisons@biofuelregion.se

Region Dalarna
Monika Jönsson
, Strateg innovation monika.jonsson@regiondalarna.se

Region Halland
Göran Jönsson
, Chef Grön tillväxt goran.n.jonsson@regionhalland.se

Region Kalmar
Carolina Gunnarsson
, Områdeschef hållbarhet och kommunikation carolina.gunnarsson@rfkl.se

Region Norrbotten
Kenneth Sjaunja
, Näringslivsstrateg kenneth.sjaunja@norrbotten.se

Region Skåne
Håkan Samuelsson
, Strateg hakan.samuelsson@skane.se

Region Värmland
Dag Hallén
, Strateg energi & klimat dag.hallen@regionvarmland.se 

Region Västerbotten
Lena Friborg
, Miljö- och energistrateg lena.friborg@regionvasterbotten.se

Region Västernorrland
Maria Lindgren
, Näringslivschef maria.lindgren@lvn.se

Region Västra Götaland
Tomas Österlund
, Miljösekretariatet tomas.osterlund@vgregion.se

Region Örebro län
Päivi Lehtikangas
, Utvecklingsledare paivi.Lehtikangas@regionorebrolan.se

Region Östergötland
Peter Karlsson
, Strateg innovation peter.karlsson@regionostergotland.se

 

Uppdaterad 5 september, 2017 kl 14:25 av Olivia Collin