Gå till sidans huvudinnehåll Gå till sidans meny
Kontakt
Lyssna

Medlemsregioner

Nedan hittar du kontaktuppgifter till samtliga av nätverkets medlemsregioner.

Biofuel Region
Magnus Matisons, Projektledare magnus.matisons@biofuelregion.se

Region Dalarna
Monika Jönsson
, Strateg innovation monika.jonsson@regiondalarna.se

Region Halland
Göran Jönsson
, Chef Grön tillväxt goran.n.jonsson@regionhalland.se

Regionförbundet i Kalmar län
Mattias Nylander, Näringslivsutveckling mattias.nylander@rfkl.se

Region Norrbotten
Jonas S Larsson
, Näringslivsstrateg jonas.s.larsson@norrbotten.se

Region Skåne
Håkan Samuelsson
, Strateg hakan.samuelsson@skane.se

Region Värmland
Dag Hallén
, Strateg energi & klimat dag.hallen@regionvarmland.se 

Region Västerbotten
Lena Friborg
, Miljö- och energistrateg lena.friborg@regionvasterbotten.se

Landstinget Västernorrland
Olle Bertilsson
, Miljöchef olle.bertilsson@lvn.se

Västra Götalandsregionen
Tomas Österlund
, Miljösekretariatet tomas.osterlund@vgregion.se

Region Örebro län
Päivi Lehtikangas
, Utvecklingsledare paivi.Lehtikangas@regionorebrolan.se

Region Östergötland
Peter Karlsson
, Strateg innovation peter.karlsson@regionostergotland.se

 

Uppdaterad 4 maj, 2018 kl 11:45 av Olivia Collin