Kontakta oss

Här hittar du kontaktinformation till personal som jobbar på arbets- och miljömedicin vid Norrlands universitetssjukhus.

Avdelningschef Arbets- och miljömedicin

Lars Modig
Telefon: 090-785 23 79
E-post: lars.modig@regionvasterbotten.se

Administrativ personal

Stina Bergström, vårdadministratör
Telefon: 090-785 24 51
E-post: stina.e.bergstrom@regionvasterbotten.se

Eva Lodin, medicinsk sekreterare
Telefon: 090-785 24 50
E-post: eva.lodin@regionvasterbotten.se

Susanne Sjödin, medicinsk sekreterare
Telefon: 090-785 24 56
E-post: susanne.sjodin@regionvasterbotten.se

Belastningsergonomer

Gunilla Dahlgren
Telefon: 090-785 27 53
E-post: gunilla.dahlgren@regionvasterbotten.se

Charlotte Lewis
Telefon: 090-785 69 94
E-post: charlotte.lewis@regionvasterbotten.se

Läkare

Martin Andersson, överläkare
Telefon: 090-785 23 64
E-post: martin.j.andersson@regionvasterbotten.se

Berit Edvardsson, överläkare
Telefon: 090-785 27 81
E-post: berit.edvardsson@regionvasterbotten.se

Karl Forsell, överläkare
Telefon: 090-785 27 56
E-post: karl.forsell@regionvasterbotten.se

Lisbeth Slunga Järvholm, överläkare, medicinskt ansvarig läkare
Telefon: 090-785 24 54
E-post: lisbeth.slunga@regionvasterbotten.se

Albin Stjernbrandt, ST-läkare
E-post: albin.stjernbrandt@regionvasterbotten.se

Maria Öhrn, ST-läkare
E-post: maria.ohrn@regionvasterbotten.se

Marie Halén Rosvall, ST-läkare
E-post: marie.halen@regionvasterbotten.se

Miljösköterska

Helén Bertilsson
Telefon: 090-785 24 55
E-post: helen.bertilsson@regionvasterbotten.se

Yrkeshygieniker

Bodil Björ
Telefon: 090-785 27 68
E-post: bodil.bjor@regionvasterbotten.se

Ingrid Liljelind
Telefon: 090-785 24 52
E-post: ingrid.liljelind@regionvasterbotten.se

Hanna Lindström
Telefon: 090-785 24 68
E-post: hanna.soderstrom.lindstrom@regionvasterbotten.se

Verksamhetschef Arbets- och beteendemedicinskt centrum

Verksamhetschef Annika Nordin-Johansson
Telefon: 070-290 63 08
E-post: annika.nordin.johansson@regionvasterbotten.se

Verksamhetsutvecklare

Ulla Hjalmarsson
Telefon: 090-785 33 74
E-post: ulla.hjalmarsson@regionvasterbotten.se

Kommunikatörer

Arnica Desiatnik Bäckström
E-post: arnica.desiatnik.backstrom@regionvasterbotten.se

Evamarie Pesonen
Telefon: 090 - 785 24 53
E-post: evamarie.pesonen@regionvasterbotten.se