Gå till sidans huvudinnehåll Gå till sidans meny
Kontakt
Lyssna

Näringsliv och samhällsbyggnad

Jonas Lundström

Enhetschef
Mobil: 070-549 33 38
jonas.lundstrom@regionvasterbotten.se

Annika Nordström

Chef FoU Välfärd
Mobil: 072-526 57 32
annika.nordstrom@regionvasterbotten.se

Heidi Thörnberg

Myndighetschef
Mobil: 070-516 57 35
heidi.thornberg@regionvasterbotten.se

Anita Helgesson

Strateg Vård och omsorg
Tel: 090-16 57 15 Mobil:070-577 57 18
anita.helgesson@regionvasterbotten.se

Aurora Pelli

Strateg Utbildning och Näringsliv
Mobil: 070-611 57 77
aurora.pelli@regionvasterbotten.se

Bianca Byring

Kollektivtrafikstrateg
Tel: 090-16 57 45 Mobil:070-516 57 56
bianca.byring@regionvasterbotten.se

Jörgen Niemann

Strateg Näringsliv
Mobil:076-843 89 86
jorgen.niemann@regionvasterbotten.se

Lena Friborg

Strateg miljö
Mobil:070-316 37 22
lena.friborg@regionvasterbotten.se

Magnus Rudehäll

Digital strateg
Mobil:070-608 48 88
magnus.rudehall@regionvasterbotten.se

Mårten Edberg

Strateg Infrastruktur
Tel: 090-16 57 45 Mobil:070-216 86 25
marten.edberg@regionvasterbotten.se

Tobias Thomson

Strateg Utbildning
Mobil:070-636 29 31
tobias.thomson@regionvasterbotten.se

Eva-Marie Marklund

Bredbandskoordinator
Mobil:070-585 05 76
eva-marie.marklund@regionvasterbotten.se

Bertil Almgren

Projektledare PlugIn 2.0
Mobil: 070-658 83 04
bertil.almgren@regionvasterbotten.se

Joel Hedlund

Projektledare
Tel:070-697 68 46
joel.hedlund@regionvasterbotten.se

Kaj Backman

Projektledare Regionnavet
Mobil:070-616 57 47
kaj.backman@regionvasterbotten.se

Lars Eriksson

Projektledare eVästerbotten
Mobil:070-374 95 54
lars.eriksson@regionvasterbotten.se

Stina Johansson

Projektledare Hållbart arbets- och tjänsteresande
Mobil:070-57 55 740
stina.johansson@regionvasterbotten.se

Kerstin Hamre

Projektsamordnare
Mobil: 070-577 16 57
kerstin.hamre@regionvasterbotten.se

Maud Eriksson

Projektsamordnare
Mobil: 070-664 57 74
maud.ericson@regionvasterbotten.se

Stina Karlgren

Projektsamordnare
Mobil: 070-348 22 45
stina.karlgren@regionvasterbotten.se

Ulf Blomqvist

Projektsamordnare
Mobil: 070-557 57 42
ulf.blomqvist@regionvasterbotten.se

Per-Daniel Liljegren

FoU-ledare inom skola och utbildning
Mobil:070-288 99 65
per-daniel.liljegren@regionvasterbotten.se

Niklas Gandal

Utvecklingsplanerare
Mobil: 070-625 57 37
niklas.gandal@regionvasterbotten.se

Anna Norin

Utredare
Tel:070-396 57 03
anna.norin@regionvasterbotten.se

Andreas Skog

eVästerbotten
Mobil:073-819 08 63
andreas.skog@regionvasterbotten.se

Dagmar Schröder

Länskontaktperson Prator-SIP och NPÖ
Tel:070-555 98 87
dagmar.schroder@regionvasterbotten.se

 

Uppdaterad 23 augusti, 2017 kl 9:55 av Jörgen Boström