Gå till sidans huvudinnehåll Gå till sidans meny
Kontakt
Lyssna

Regional kultur

Nina Björby

Ordförande Kulturberedningen
Tel: 070-627 49 96
nina.bjorby@regionvasterbotten.se

Camilla Thorn-Wollnert

Regionkulturchef
Mobil: 070-377 57 79
camilla.thorn-wollnert@regionvasterbotten.se

Linn Edlund

Kulturstrateg
Tel:070-546 57 93
linn.edlund@regionvasterbotten.se

Marita Brantmo

Kulturstrateg
Tel: 070-320 45 39
marita.brantmo@regionvasterbotten.se

Bella Lawson

Kultursekreterare och projektledare HBTQ och normkritisk kompetens
Tel:070-676 72 73
bella.lawson@regionvasterbotten.se

Projekt

Kerstin Hamre

Projektledare Bild och Form
Tel:070-577 16 57
kerstin.hamre@regionvasterbotten.se

Stina Berglund

Projektledare Krenova
Tel: 072-225 76 27
stina.berglund@regionvasterbotten.se

Emilie Sjölund

Projektkoordinator Krenova
Tel: 070-324 29 91
emilie.sjolund@regionvasterbotten.se

Richard Ström

Utredare HBTQ och normkritisk kompetens
Tel: 073-833 08 59
richard.strom@regionvasterbotten.se

 

Uppdaterad 17 juli, 2017 kl 9:22 av Jörgen Boström