Verksamhetsledning i Skellefteåområdet

Här hittar du kontaktinformation till avdelningschefer vid hälsocentraler i Skellefteåområdet.

Anderstorps hälsocentral

Verksamhetschef: Louise Flodin
louise.flodin@regionvasterbotten.se

Bolidens hälsocentral

Avdelningschef: Carina Jakobsson
carina.jacobsson@regionvasterbotten.se

Bureå hälsocentral

Avdelningschef: Ingrid Tjernlund
ingrid.tjarnlund@regionvasterbotten.se

Burträsk hälsocentral

Avdelningschef: Sissel Wold
sissel.wold@regionvasterbotten.se

Byske hälsocentral

Avdelningschef: Helena Henriksson
helena.henriksson@regionvasterbotten.se

Erikslids hälsocentral

Verksamhetschef: Sonja Sundqvist
sonja.sundqvist@regionvasterbotten.se

Heimdalls hälsocentral

Avdelningschef: Erika Lindmark
erika.m.lindmark@regionvasterbotten.se

Kåge hälsocentral

Avdelningschef: Carina Svedberg
carina.svedberg@regionvasterbotten.se

Morö Backe hälsocentral

Avdelningschef: Johanna Lundqvist
johanna.lundqvist@regionvasterbotten.se

Lövångers hälsocentral

Avdelningschef: Ann-Sophie Stoltz
annsophie.stoltz@regionvasterbotten.se

Norsjö hälsocentral

Avdelningschef: Christina Boman
kristina.bm.boman@regionvasterbotten.se

Ursvikens hälsocentral

Avdelningschef: Ingrid Tjernlund
ingrid.tjarnlund@regionvasterbotten.se