Presskontakter

Presskontakter hälso- och sjukvård sommaren 2019

Vecka 27
Gabriella Bandling, 073-049 46 53, gabriella.bandling@regionvasterbotten.se

Per Strömbro, 072-554 05 95, per.strombro@regionvasterbotten.se

Thomas Jonsson, 070-612 18 48, thomas.a.jonsson@regionvasterbotten.se

Vecka 28

Gabriella Bandling, 073-049 46 53, gabriella.bandling@regionvasterbotten.se

Vecka 29

Madelene Holmgren, 072-224 46 31, madelene.holmgren@regionvasterbotten.se

Vecka 30

Annelie Hägglund, 076-842 70 70, anneli.hagglund@regionvasterbotten.se

Vecka 31

Cecilia Stenström, 072-453 03 59, cecilia.stenstrom@regionvasterbotten.se

Vecka 32

Thomas Jonsson, 070-612 18 48, thomas.a.jonsson@regionvasterbotten.se

Jan Alfredsson, 070-177 70 03, jan.alfredsson@regionvasterbotten.se

Per Strömbro, 072-554 05 95, per.strombro@regionvasterbotten.se

------------------------------------------------------------------------

 

Malin Åberg
Kommunikationsdirektör
E-post: malin.aberg@regionvasterbotten.se
Mobil: 070-240 91 55 

Thomas Hartman
Chef Externa relationer och strategisk platsutveckling
E-post: thomas.hartman@regionvasterbotten.se
Mobil: 070-666 49 95

Thomas Jonsson
Presskontakt hälso- och sjukvård
Hälso- och sjukvårdens ledningsgrupp
E-post: thomas.a.jonsson@regionvasterbotten.se
Mobil: 070-612 18 48

 

Ulrika Johansson
Presskontakt hälso- och sjukvård
E-post: ulrika.j.johansson@regionvasterbotten.se
Mobil: 070-582 70 62

 

Gabriella Bandling
Presskontakt hälso- och sjukvård, Skellefteå lasarett
E-post: gabriella.bandling@regionvasterbotten.se
Mobil: 073 - 049 46 53

 

Olivia Collin
Presskontakt Regionala utvecklingsfrågor
E-post: olivia.collin@regionvasterbotten.se
Mobil: 073-514 50 66

 

Emil Hägglund
Presskontakt Regionala utvecklingsfrågor
E-post: emil.hagglund@regionvasterbotten.se
Mobil: 076-141 05 05 
 
 
Micaela Löwenhöök
Presskontakt Regionala utvecklingsfrågor, opinionsbildning
E-post: micaela.lowenhook@regionvasterbotten.se
Mobil: 070-316 37 01