Kontakt

Jonas Lundström Verksamhetschef Näringsliv och Samhällsbyggnad, Myndighetschef regionala kollektivtrafikmyndigheten
E-post
jonas.lundstrom@regionvasterbotten.se
Mobil
070-549 33 38
Petter Lundberg Enhetschef Samhällsbyggnad
E-post
petter.lundberg@regionvasterbotten.se
Mobil
070-318 01 63
Bild på Petter Lundberg
Magnus Rudehäll Enhetschef Digitalisering och Innovationsledning
E-post
magnus.rudehall@regionvasterbotten.se
Mobil
070-608 48 88
Bild på Magnus Rudehäll
Aurora Pelli Enhetschef Näringsliv och Utbildning (Tjänstledig)
E-post
Mobil
Bild på Aurora Pelli
Stina Karlgren Verksamhetsansvarig Näringsliv och Samhällsbyggnad
E-post
stina.karlgren@regionvasterbotten.se
Mobil
070 857 57 65
Kaj Backman Samordnare Digitalisering
E-post
kaj.backman@regionvasterbotten.se
Mobil
070-616 57 47
Bild på Kaj Backman
Marta Bahta Samordnare Innovationsledning
E-post
marta.bahta@regionvasterbotten.se
Mobil
070-616 57 73
Lena Bieblad Samordnare Kollektivtrafik
E-post
lena.bieblad@regionvasterbotten.se
Mobil
070-260 57 71
Michaela Bondeson Samordnare Näringsliv och Utbildning
E-post
michaela.bondeson@regionvasterbotten.se
Mobil
073-071 76 11
Ingela Bottke Projektledare
E-post
ingela.bottke@regionvasterbotten.se
Mobil
070-357 57 48
Ulf Blomqvist Samordnare Innovationsledning
E-post
ulf.blomqvist@regionvasterbotten.se
Mobil
070-557 57 42
Bianca Byring Strateg Kollektivtrafik
E-post
bianca.byring@regionvasterbotten.se
Mobil
070-516 57 56
Bild på Bianca Byring
Maud Ericson Strateg Infrastruktur
E-post
maud.ericson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-664 57 74
Lars Eriksson Samordnare Digitalisering
E-post
lars.eriksson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-374 95 54
Bild på Lars Eriksson
Jenny Ferry Samordnare Digitalisering och Innovationsledning
E-post
jenny.ferry@regionvasterbotten.se
Mobil
070-283 04 98
Karolina Filipsson Strateg Kollektivtrafik
E-post
karolina.filipsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-300 86 23
Bild på Karolina Filipsson
Lena Friborg Strateg Samhällsbyggnad
E-post
lena.friborg@regionvasterbotten.se
Mobil
070-316 37 22
Niklas Gandal Strateg Samhällsbyggnad
E-post
niklas.gandal@regionvasterbotten.se
Mobil
070-625 57 37
Emelie Granlund Språkkonsult Infomix
E-post
emelie.granlund@regionvasterbotten.se
Mobil
072-203 37 03
Kerstin Hamre Projektledare Region Västerbotten
E-post
kerstin.hamre@regionvasterbotten.se
Mobil
070-577 16 57
Joel Hedlund Strateg Näringsliv och Utbildning
E-post
joel.hedlund@regionvasterbotten.se
Mobil
070-697 68 46
Bild på Joel Hedlund
Peter Hjelm Strateg Näringsliv och Utbildning och IT-pedagog Mediacenter
E-post
peter.hjelm@regionvasterbotten.se
Mobil
070-261 57 76
Cathrine Hultman Samordnare Näringsliv och Samhällsbyggnad
E-post
cathrine.hultman@regionvasterbotten.se
Mobil
070-570 57 02
Bild på Cathrine Hultman
Andreas Johansson Samordnare Näringsliv och Utbildning
E-post
andreas.johansson@regionvasterbotten.se
Mobil
073-816 18 77
Mats Johansson Samordnare Mediacenter
E-post
mats.johansson@regionvasterbotten.se
Mobil
073-846 57 33
Peder Johansson Språkkonsult Infomix
E-post
peder.johansson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-687 37 02
Maria Kammerson Samordnare Näringsliv och Utbildning
E-post
maria.kammerson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-657 57 46
Bild på Maria Kammerson
Annelie Karlsson Samordnare Näringsliv och Utbildning
E-post
annelie.karlsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-263 37 38
Thomas Kvist Samordnare Digitalisering
E-post
thomas.kvist@regionvasterbotten.se
Mobil
070-349 76 31
Jonna Lidström Projektsamordnare Samhällsbyggnad
E-post
jonna.lidstrom@regionvasterbotten.se
Mobil
070-371 57 57
Marina Lundmark Samordnare Näringsliv och Utbildning
E-post
marina.a.lundmark@regionvasterbotten.se
Mobil
073-084 90 92
Lena Lundqvist Samordnare Vård- och omsorgscollege
E-post
lena.lundqvist@regionvasterbotten.se
Mobil
070-557 57 69
Eva-Marie Marklund Bredbandskoordinator
E-post
eva-marie.marklund@regionvasterbotten.se
Mobil
070-585 05 76
Bild på Eva-Marie Marklund
Federica Mazzocchi Samordnare Näringsliv och Utbildning
E-post
federica.mazzocchi@regionvasterbotten.se
Mobil
070-263 52 99
Annica Mäkitalo Strateg Näringsliv och Utbildning
E-post
annica.makitalo@regionvasterbotten.se
Mobil
070-557 57 08
Jörgen Niemann Strateg Innovation
E-post
jorgen.niemann@regionvasterbotten.se
Mobil
076-843 89 86
Anna Norin Strateg Analys
E-post
anna.norin@regionvasterbotten.se
Mobil
070-396 57 03
Inger Olofsson Samordnare Samhällsbyggnad
E-post
inger.olofsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-601 60 24
Linda Rudolfsson Strateg Näringsliv och Utbildning och IT-pedagog Mediacenter
E-post
linda.rudolfsson@regionvasterbotten.se
Mobil
070-565 57 83
Andreas Skog Samordnare Digitalisering
E-post
andreas.skog@regionvasterbotten.se
Mobil
073-819 08 63
Bild på Andreas Skog
Bengt Strömgren Strateg Innovationsledning
E-post
bengt.stromgren@regionvasterbotten.se
Mobil
072-525 95 09
Josefine Wigström Samordnare Kollektivtrafik
E-post
josefine.wigstrom@regionvasterbotten.se
Mobil
070-257 57 56
Feriz Zecic Digital administratör Mediacenter
E-post
feriz.zecic@regionvasterbotten.se
Mobil
070-281 57 58
Frida Fossland Samordnare Näringsliv och Utbildning
E-post
frida.fossland@regionvasterbotten.se
Mobil
073-8453955
Simon Marklund Samordnare Näringsliv och Utbildning
E-post
simon.marklund@regionvasterbotten.se
Mobil
076-1160565
Malin Bergvall Samordnare Digitalisering och Innovationsledning
E-post
malin.bergvall@regionvasterbotten.se
Mobil
076-1163705
Stina Berglund Samordnare Samhällsbyggnad
E-post
stina.berglund@regionvasterbotten.se
Mobil
072-225 76 27